Panalytica - Strona główna
  |  Strona główna  |  Co nowego  |  Promocje  |  Kontakt  |  O firmie  |

Analityka instrumentalna

Spektrofotometry UV-Vis

Przejdź do strony WPA UV-VIS

Logo Hitachi High-Technologies

Spektrofotometr UV-Vis Hitachi U-5100

Spektrofotometr UV-Vis Hitachi U-5100

Hitachi U-5100 - kompaktowy spektrofotometr UV-Vis w bardzo atrakcyjnej cenie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom aparat charakteryzuje się małym zużyciem energii. Aparat wyposażony jest w 6-pozycyjny automatyczny podajnik próbek umożliwiający wykonanie dużej ilości pomiarów w krótkim czasie. Duży ekran LCD oraz klawiatura lokalna sprawiają, że komunikowanie się z aparatem jest bardzo przyjazne dla użytkownika. Wbudowany program diagnostyczny pozwala w każdej chwili na przeprowadzenie walidacji aparatu, która zostanie udokumentowana raportem GLP/GMP. Standardowo spektrofotometr został wyposażony w złącza umożliwiające współpracę aparatu z zewnętrzną drukarką oraz z komputerem PC, wykorzystującym oprogramowanie UV-Solutions.
Hitachi U-1800

Spektrofotometr UV-Vis Hitachi U-1800

Hitachi U-1800 jest jednowiązkowym kompaktowym spektrofotometrem UV-Vis. Duży ekran LCD oraz klawiatura lokalna sprawiają, że komunikowanie się z aparatem jest bardzo przyjazne dla użytkownika. Wbudowany program diagnostyczny pozwala w każdej chwili na przeprowadzenie walidacji aparatu, która zostanie udokumentowana raportem GLP/GMP. Standardowo spektrofotometr został wyposażony w złącza umożliwiające współpracę aparatu z zewnętrzną drukarką oraz z komputerem PC, wykorzystującym oprogramowanie UV-Solutions. Miło zaskoczy Państwa również jego cena.

Spektrofotometr UV-Vis Hitachi U-2900

Hitachi U-2900 jest kompaktowym, dwuwiązkowym, wyposażonym w duży ekran i klawiaturę, spektrofotometrem UV-Vis. Wysoka jakość wykonania aparatu, poprawiony układ optyczny, sprawiają, że spełnia on wymagania stawiane przez normy Farmakopei. Hitachi U-2900 może być sterowany z lokalnej klawiatury oraz z oprogramowania UV-Solutions zainstalowanego na zewnętrznym komputerze. Atrakcyjna cena jest jego kolejnym atutem.
Spektrofotometr UV-Vis Hitachi U-2910

Spektrofotometr UV-Vis Hitachi U-2910

Hitachi U-2910 jest kompaktowym, dwuwiązkowym spektrofotometrem UV-Vis. Aparat jest sterowany przez oprogramowanie UV-Solutions zainstalowane na zewnętrznym komputerze z systemem Windows. Aparat w bardzo dobrej cenie.

Spektrofotometry UV-Vis Hitachi U-3900/3900H

Hitachi U-3900, jest dwuwiązkowym spektrofotometrem UV-Vis, sterowanym za pośrednictwem oprogramowania komputerowego UV-Solutions. Aparat wyposażony został w mechanizm umożliwiający zmianę szerokości szczeliny pomiarowej. Jakość wykonania zapewnia niski poziom występowania zjawiska światła rozproszonego, co wpływa na poprawę liniowej charakterystyki aparatu. Komora pomiarowa aparatu przystosowana jest do instalacji wielu akcesoriów, umożliwiających zautomatyzowanie procesu analizy.

Spektrofotometr U-3900H wyposażony jest w dwa monochromatory. Rozwiązanie takie redukuje do minimum zjawisko światła rozproszonego (0,00025%), poprawia stosunek sygnał/szum, zwiększa czułość aparatu oraz dokładność pomiaru dla niskich absorbancji. Sterowanie aparatem odbywa się przy pomocy zewnętrznego komputera klasy PC, z zainstalowanym oprogramowaniem UV-Solutions pracującym w systemie Windows. Cena aparatu jest także bardzo atrakcyjna.

Spektrofotometr UV-Vis/NIR Hitachi U-4100

Spektrofotometr UV-Vis/NIR Hitachi U-4100

Hitachi U-4100 to najwyższej klasy dwuwiązkowy spektrofotometr UV-Vis/NIR, którego zakres pomiarowy i konfiguracja komory pomiarowej mogą być dopasowane do potrzeb użytkownika. U-4100, w zależności od zastosowanych monochromatorów i detektorów, umożliwia wykonywanie analiz w zakresie pomiarowym pomiędzy 175 a 3300nm. Zastosowanie układu dwóch oddzielnych monochromatorów w znaczący sposób zredukowało zjawisko występowania światła rozproszonego, co wpłynęło na poprawę charakterystyki liniowej aparatu i zwiększenie zakresu wartości absorbancji na krzywej kalibracyjnej do pięciu jednostek.

Duże komory pomiarowe pozwalają umieszczać próbki mające różne kształty i rozmiary. U-4100 dostępny jest w czterech podstawowych konfiguracjach, które zostały zoptymalizowane dla następujących rodzajów próbek:
 1. Ciała stałe do 200x200mm, 240-2600nm, standardowa kula całkująca.
 2. Ciała stałe do 430x430mm, 240-2600nm, standardowa kula całkująca.
 3. Ciała stałe do 200x200mm, 175-2600nm, specjalna kula całkująca.
 4. Ciecze w kuwetach, filtry, szkło, 185-3300nm, bez kuli całkującej.

Oprócz wymienionych konfiguracji U-4100 może być wyposażony w liczne akcesoria i dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Oprogramowanie Hitachi UV-Solutions

Oprogramowanie Hitachi UV-Solutions

UV-Solutions jest specjalistycznym oprogramowaniem przeznaczonym do współpracy ze spektrofotometrami firmy Hitachi. Oprogramowanie to wymaga instalacji na zewnętrznym komputerze klasy PC, pracującym w systemie Windows. Umożliwia wykonywanie m.in.:
      -  Analizy widm
      -  Badań kinetycznych
      -  Badań ilościowych
      -  Analizy wieloskładnikowej
Otrzymane wyniki, dzięki wbudowanym narzędziom, mogą zostać poddane dogłębnej analizie, a rezultaty badań wydrukowane w postaci zaawansowanego raportu. Oprogramowanie umożliwia również przesłanie otrzymanych danych bezpośrednio do arkusza kalkulacyjnego MS Excel.
Powrót


Copyright © 2001-2011 Panalytica. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.