Panalytica - Strona główna
  |  Strona główna  |  Co nowego  |  Promocje  |  Kontakt  |  O firmie  |

Analityka instrumentalna

Mineralizatory


Przejdź do strony VELP ScientificaMineralizatory (bloki grzewcze) firmy VELP

Firma VELP jest producentem różnego rodzaju aparatury do analiz chemicznych. Główne kierunki produkcji to przyrządy do analizy żywności i pasz, aparaty do analizy próbek z zakresu ochrony środowiska oraz bogaty asortyment mieszadeł. W szerokiej ofercie firmy VELP znajdują się między innymi różnorodne modele wielostanowiskowych mineralizatorów: seria DK, seria TMD oraz zestaw do odciągania i neutralizacji oparów.
Mineralizatory VELP serii DK: 20, 42/26, 20/26, 6/48

Seria DK

Modele DK 6 i DK 20 są odpowiednio 6- i 20- stanowiskowymi aparatami pracującymi w zakresie do 450 st.C. Elektroniczny system sterowania przyrządu umożliwia programowanie zarówno temperatury, jak i czasu pracy. Sygnał dźwiękowy informuje o zakończeniu ustalonego cyklu. Następuje wówczas automatyczne wyłączenie przyrządu.

Model DK 6/48 jest 6-stanowiskowym mineralizatorem o parametrach technicznych identycznych jak mineralizator DK 6. Przyrządy różnią się jedynie wymiarami stosowanych naczyń: DK 6/48 wyposażony jest w probówki o średnicy 48 mm i wysokości 300 mm. Natomiast w przypadku mineralizatora DK 6 stosowane są probówki o mniejszej średnicy 42 mm. Modele DK 20/26 i DK 42/26 są odpowiednio 20- i 42-stanowiskowymi mineralizatorami o parametrach technicznych identycznych jak mineralizator DK 6. Różnią się jedynie wymiarami stosowanych naczyń - probówki używane w przypadku tych mineralizatorów mają średnice 26 mm.


Opis mineralizatora VELP DK 6 na stronie producenta

Opis mineralizatora VELP DK 20 na stronie producenta

Opis mineralizatorów VELP serii DK na stronie producenta

Mineralizator VELP DK 6/SMS/JP JP/SMS

Mineralizatory DK 6 i DK 20 wyposażone są w nasadki umożliwiające podłączenie do systemu odciągu i neutralizacji oparów. Efektywny układ do neutralizacji składa się z pompy zasysającej JP (działającej w układzie zamkniętym) oraz skrubera SMS w którego skład wchodzą: kondensator, neutralizator i adsorber agresywnych oparów na węglu aktywnym.


Opis pompy VELP JP na stronie producenta

Opis skrubera VELP SMS na stronie producenta

Mineralizatory VELP serii TMD Seria TMD

Model TMD 6 przeznaczony jest do mineralizacji próbek w celu ich dalszego badania na okoliczność zawartości metali ciężkich (Hg, Cd, Pb, Cr, Cu, Ni, Zn itd.). Mineralizator serii TMD (trace metals digestion) został skonstruowany do roztwarzania w wodzie królewskiej na gorąco. Można nimi roztwarzać osady z oczyszczalni ścieków, gleby, kompost, wody odpadowe, warzywa itp. zgodnie z normą DIN 38414. Kondensatory chłodzone wodą zapewniają bezstratną mineralizację nawet najbardziej lotnych substancji.


Opis mineralizatorów VELP serii TMD na stronie producenta

Powrót


Copyright © 2001-2006 Panalytica. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.